Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Jazz Dance Junior Formation Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Modern & Contemporary Dance Children Solo female Open Class | 6 place | 11 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Modern & Contemporary Dance Children Small Group Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Modern & Contemporary Dance Junior Formation Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Show Dance Junior Formation Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Импровизация Children Solo female Open Class | 18 place | 61 dancers | 4 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Jazz Dance Ювеналы Малая группа Open Class | 1 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Коваль Константин, 2 - Мануйлов Борис, 3 - Соколовская Антонина |
Modern & Contemporary Dance Ювеналы Малая группа Open Class | 2 place | 5 dancers | 2 points | 1 - Коваль Константин, 2 - Мануйлов Борис, 3 - Соколовская Антонина |
Modern & Contemporary Dance Ювеналы Solo Open Class | 5 place | 8 dancers | 2 points | 1 - Коваль Константин, 2 - Мануйлов Борис, 3 - Соколовская Антонина |
Modern & Contemporary Dance Юниоры Формейшн Open Class | 1 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Коваль Константин, 2 - Мануйлов Борис, 3 - Соколовская Антонина |
Импровизация Ювеналы Solo Open Class | 8 place | 31 dancers | 4 points | 1 - Коваль Константин, 2 - Мануйлов Борис, 3 - Соколовская Антонина |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Show Dance Children Solo Open Class | 7 place | 14 dancers | 2 points | 1 - Stella Almblade, 2 - Adrianna Patlaszynska, 3 - Alex Wong |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Modern Junior Duos Open Class | 3 place | 3 dancers | 2 points | 1 - GIANCARLO TARABELLA, 2 - CLAUDIA LASER-HARTEL, 3 - Boris Manuilov, 4 - Alesya Maksimenkova, 5 - Nadejda Kashkan |
Modern Junior Formation Open Class | 1 place | 4 dancers | 3 points | 1 - GIANCARLO TARABELLA, 2 - CLAUDIA LASER-HARTEL, 3 - Boris Manuilov, 4 - Alesya Maksimenkova, 5 - Nadejda Kashkan |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Modern Children Duo Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Stasa Stankovic, 2 - Aleksandra Markiewicz, 3 - Кузнецова Татьяна |
Modern Junior Formation Open Class | 3 place | 4 dancers | 2 points | 1 - Stasa Stankovic, 2 - Aleksandra Markiewicz, 3 - Кузнецова Татьяна, 4 - Daniel Egholm, 5 - Надежда Кашкан |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Modern Junior Formation Open Class | 1 place | 1 dancers | 2 points | 1 - Кашкан Надежда, 2 - Максименкова Алеся, 3 - Резникова Евгения, 4 - Хмельченко Виктория, 5 - Олейникова Ульяна |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Modern & Contemporary Dance Children Small Group Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Show Dance Junior Formation Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Импровизация Children Solo female Open Class | 18 place | 61 dancers | 4 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Джаз Юниоры Малая группа Open Class | 1 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Максименкова Алеся, 2 - Виктория Хмельченко, 3 - Ахатова Юлия, 4 - Квятковская Екатерина, 5 - Барташевич Дарья |
Модерн Дети Соло девушки Open Class | 10 place | 15 dancers | 2 points | 1 - Максименкова Алеся, 2 - Виктория Хмельченко, 3 - Семижон Анастасия, 4 - Пономарева Мария, 5 - Ахатова Юлия |
Модерн Юниоры Малая группа Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Максименкова Алеся, 2 - Виктория Хмельченко, 3 - Ахатова Юлия, 4 - Квятковская Екатерина, 5 - Барташевич Дарья |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Modern & Contemporary Dance Children Solo female Open Class | 9 place | 11 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Modern & Contemporary Dance Children Small Group Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Modern & Contemporary Dance Junior Formation Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Show Dance Junior Formation Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Балет Ювеналы Solo female Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Импровизация Children Solo female Open Class | 26 place | 61 dancers | 3 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Show Dance Юниоры Формейшн Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - ВЯЧЕСЛАВ ИНОЗЕМЦЕВ, 2 - АЛИНА КОБИЛЯК, 3 - DITA HEJNIKOVA, 4 - ГРЕЧКО ИЗАБЕЛЛА, 5 - JUST BERGER |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Jazz Dance Junior Formation Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Modern & Contemporary Dance Children Small Group Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Show Dance Junior Formation Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Dance show Ювеналы Формейшн Open Class | 1 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Коваль Константин, 2 - Мануйлов Борис, 3 - Соколовская Антонина |
Импровизация Ювеналы Solo Open Class | 18 place | 31 dancers | 2 points | 1 - Коваль Константин, 2 - Мануйлов Борис, 3 - Соколовская Антонина |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Children Solo Первая лига | 2 place | 43 dancers | 2 points | 1 - Хмельченко Виктория, 2 - Терешко Ирина, 3 - Воробьева Елена, 4 - Барташевич Дарья, 5 - Масловатый Евгений |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Jazz Dance Ювеналы Solo female Open Class | 7 place | 11 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Modern & Contemporary Dance Children Small Group Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Modern & Contemporary Dance Junior Formation Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Show Dance Junior Formation Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Импровизация Children Solo female Open Class | 35 place | 61 dancers | 3 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Танцевальное шоу Дети Малая группа Open Class | 1 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Максименкова Алеся, 2 - Виктория Хмельченко, 3 - Ахатова Юлия, 4 - Квятковская Екатерина, 5 - Барташевич Дарья |
Джаз Дети Малая группа Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Максименкова Алеся, 2 - Виктория Хмельченко, 3 - Ахатова Юлия, 4 - Квятковская Екатерина, 5 - Барташевич Дарья |
Модерн Дети Соло девушки Open Class | 10 place | 15 dancers | 2 points | 1 - Максименкова Алеся, 2 - Виктория Хмельченко, 3 - Семижон Анастасия, 4 - Пономарева Мария, 5 - Ахатова Юлия |
Модерн Юниоры Малая группа Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Максименкова Алеся, 2 - Виктория Хмельченко, 3 - Ахатова Юлия, 4 - Квятковская Екатерина, 5 - Барташевич Дарья |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Modern & Contemporary Dance Children Small Group Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Show Dance Junior Formation Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Импровизация Children Solo female Open Class | 35 place | 61 dancers | 3 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Modern Юниоры Формейшн Open Class | 3 place | 3 dancers | 2 points | 1 - ВЯЧЕСЛАВ ИНОЗЕМЦЕВ, 2 - АЛИНА КОБИЛЯК, 3 - DITA HEJNIKOVA, 4 - ГРЕЧКО ИЗАБЕЛЛА, 5 - JUST BERGER |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Импровизация Юниоры Соло Open Class | 10 place | 21 dancers | 3 points | 1 - Ахатова Юлия, 2 - Максименкова Алеся, 3 - Лашкина Марина, 4 - Дражина Александра, 5 - Резникова Евгения |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Модерн Юниоры Формейшн Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Максименкова Алеся, 2 - Виктория Хмельченко, 3 - Ахатова Юлия, 4 - Квятковская Екатерина, 5 - Барташевич Дарья |
Импровизация Юниоры 1 Соло Open Class | 5 place | 18 dancers | 4 points | 1 - Максименкова Алеся, 2 - Виктория Хмельченко, 3 - Семижон Анастасия, 4 - Пономарева Мария, 5 - Ахатова Юлия |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Modern & Contemporary Dance Children Small Group Open Class | 2 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Надежда Кашкан |
Show Dance Junior Formation Open Class | 1 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |
Импровизация Children Solo female Open Class | 26 place | 61 dancers | 3 points | 1 - Elena Mangiacarne, 2 - Инна Ефентьева, 3 - Magdalena Caprdova, 4 - Claudia Laser-Hartel, 5 - Алеся Максименкова |